Strona z portalu

  Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / XI Spotkanie programów redukcji szkód
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
W 2010 roku z powodu problemu narkotykowego przyznano świadczenia 3497 rodzinom, z tego 462 rodzinom mieszkających na wsi. W sumie pomocą społeczną objęto 5791 osób. Jest to wzrost liczby rodzin, którym przyznano świadczenia z powodu problemu narkotykowego w porównaniu do roku 2009, kiedy pomoc otrzymało 3320 rodzin (448 mieszkających na wsi). Liczba osób objętych świadczeniami w 2010 roku była podobna: 5778. (więcej informacji dostępnych w National Report 2011).
XI Spotkanie programów redukcji szkód
Centrum Informacji KBPN corocznie organizuje ogólnopolską konferencję programów redukcji szkód, zajmujących się wymianą igieł i strzykawek oraz działaniami z zakresu redukcji szkód w klubach i dyskotekach.

Tegoroczna konferencja poświęcona będzie przede wszystkim tematyce „dopalaczy”. Podczas pierwszego dnia konferencji przedstawimy wyniki międzynarodowego projektu I-TREND, dotyczącego nowych substancji psychoaktywnych, realizowanego w Polsce przez Uniwersytet SWPS. Konferencję otworzy sesja dla dziennikarzy. Drugiego dnia odbędą się zajęcia pn. „NOWE SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE wśród osób używających narkotyków w sposób problemowy”, prowadzone przez osoby ze Stowarzyszenia Monar w Krakowie. Natomiast trzeciego dnia przedstawione zostaną prezentacje dotyczące m.in. ostatnich wyników badań wśród iniekcyjnych użytkowników narkotyków, jak również działania programów redukcji szkód.


Program XI Spotkania Programów Redukcji Szkód 16-18.11.2015

Strona: 1 
KBPN
Kalendarium
EMCDDA
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii