Strona z portalu

  Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / Nowy numer Serwisu Informacyjnego NARKOMANIA (SIN)
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
W ramach systemu leczenia udzielane są następujące świadczenia dla osób uzależnionych od narkotyków: porada diagnostyczna i terapeutyczna, psychoterapia indywidualna, grupowa i rodzinna, sesje psychoterapii psychoedukacyjnej, leczenie zespołów abstynencyjnych, terapia podtrzymująca (zapobieganie nawrotom), leczenie substytucyjne. Świadczenia te finansowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia na podstawie kontraktów zawieranych z publicznymi/niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej. W ostatnich latach obserwujemy wzrost nakładów na terapię uzależnień przez NFZ, ale także i wzrost wymogów stawianych świadczeniodawcom.
Nowy numer Serwisu Informacyjnego NARKOMANIA (SIN)
Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii wydało drugi w 2010 roku numer kwartalnika SIN.

Na 52 stronach  SIN znajdą Państwo informacje dotyczące sytuacji  narkotykowej w Polsce oraz na świecie, wyniki ostatnich badań, jak również metody leczenia osób uzależnionych (np. terapia motywująca). Pracownicy CINN KBPN przygotowali analizę zróżnicowania terytorialnego problemu narkotyków i narkomanii oraz przedstawili Raport Krajowy 2009 (raport w PDF dostępny jest na stronie https://www.cinn.gov.pl/portal?id=105923).

plik w formacie jpg SIN 2(50) 2010

Wcześniejsze numery SIN znajdą Państwo są na stronie Fundacji Praesterno lub KBPN.

Na stronie Fundacji Praesterno przedstawiony jest również wybór najciekawszych tekstów z każdego numeru.

Zapraszamy do lektury!

Strona: 1 
KBPN
Kalendarium
EMCDDA
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii